Warning: fopen(/home/ivfrnet/public_html/library/engine/cache/topnews_lite.tmp) [function.fopen]: failed to open stream: Disk quota exceeded in /home/ivfrnet/public_html/library/engine/modules/functions.php on line 449

Warning: fwrite(): supplied argument is not a valid stream resource in /home/ivfrnet/public_html/library/engine/modules/functions.php on line 450

Warning: fclose(): supplied argument is not a valid stream resource in /home/ivfrnet/public_html/library/engine/modules/functions.php on line 451

Warning: fopen(/home/ivfrnet/public_html/library/engine/cache/archives_lite.tmp) [function.fopen]: failed to open stream: Disk quota exceeded in /home/ivfrnet/public_html/library/engine/modules/functions.php on line 449

Warning: fwrite(): supplied argument is not a valid stream resource in /home/ivfrnet/public_html/library/engine/modules/functions.php on line 450

Warning: fclose(): supplied argument is not a valid stream resource in /home/ivfrnet/public_html/library/engine/modules/functions.php on line 451

Warning: fopen(/home/ivfrnet/public_html/library/engine/cache/calendar_lite112007.tmp) [function.fopen]: failed to open stream: Disk quota exceeded in /home/ivfrnet/public_html/library/engine/modules/functions.php on line 449

Warning: fwrite(): supplied argument is not a valid stream resource in /home/ivfrnet/public_html/library/engine/modules/functions.php on line 450

Warning: fclose(): supplied argument is not a valid stream resource in /home/ivfrnet/public_html/library/engine/modules/functions.php on line 451
Детектив » Прикарпатська бібліотека
Зробити стартовою
Додати до закладок
 Наш форум
 Написати нам
  
  Статистика
  Партнери сайту
   Вхід на сайт
  Популярне
  Пошук

Пошук по сайту:  

ВСТУП
Детектив порівняно з іншими жанрами літератури виник не так і давно. В наш час виходить безліч детективної літератури, але вона ніяк не може зрівнятися з першопрохідцями цього жанру, такими як : Едгар Алан По, Артур Конан Дойль, Агата Крісті та інші. Їхні детективні твори визнано найкращими широкою читацькою публікою. Всі вони відрізняються один від одного так само як і їх автори та історією їх написання.
Детектив як жанр виник не так і давно , в першій половині дев’ятнадцятого століття, а саме в 1841 році з виходом в світ першої детективної розповіді “Вбивство на вулиці Морг” Едгара По.
В основу всіх детективних романів покладена споконвічна проблема боротьби зі злочинністю, яка переслідує людську цивілізацію ще з початку її виникнення. В творах цього жанру описується складний процес розкриття злочинів та відновлення справедливості над людиною яка їх вчинила. В детективі складні життєві загадки розплутують певні особи, які бажають просто дізнатися правду, або люди, які присвятили цій справі своє життя.
Проблема боротьби зі злочинністю не зникла і в наш час, і є спричинена багатьма факторами. В детективних романах автори прагнуть розібратися в соціальних причинах, які штовхають людину на скоїння злочину, а також показати нам, що всякий вчинок, який переступив межу дозволеності буде покараний людьми, котрі стоять на захисті закону.
Проте, було б помилкою вважати , що злочини скоюються тільки на дні людського суспільства. Ганебні справи і скандали не оминають навіть уряди, парламенти і були неодноразово описані видатними майстрами детективу.
Чудовий письменник, талановитий теоретик Едгар Алан По був блудним сином Америки. При житті його називали невдахою гостро засуджували. Він поєднував у собі дар художника, математика, дослідника природи. Його творчість не вкладалася в рамки своєї епохи і не була представником певного напрямку чи течії в літературі. Він був очевидцем різних соціальних конфліктів, вирісши на Півдні Америки, в рабовласницькому штаті Вірджинія. Едгар По був сином свого часу і жваво цікавився його проблемами.
Велике значення мала художня і критична діяльність Едгара По, віддавшого багато сил боротьбі з літературною бездарністю. Його естетичні погляди формувалися під впливом ідей американського просвітництва. Глибоко осмисливши європейський романтизм, він став одним із найкращих теоретиків романтичного напрямку в Америці.
Перша його збірка віршів вийшла в 1827 році і називалася “Тамерлан та інші вірші”. Разом з Ірвінтом та Готторном він був одним з творців новелістичного жанру. Ним написано сімдесят розповідей та повістей, які справили великий вплив на розвиток американської та світової оповіді. В жанрі новели він є визнаним майстром. Найкращими з його творів є: “Вбивство на вулиці Морг”, 1841, “Таємниця Марі Роже”, 18442, “Вкрадений лист” 7845, “Золотий жук” 1843. В багатьох його розповідях людина зображується як іграшка якихось таємничих сил, чи жертва паталогічних пристрастей.
Автор високо ставив мистецтво психологічного розслідування. Цією якістю був наділений один з його найвідоміших персонажів, детектив-любитель, - Огюст Дюпен, герой декількох новел Едгарда По. Дюпен перший з ряду знаменитих літературних детективів. Він аристократ за походженням здобувши солідну освіту, багато читає і взагалі любить книги. За допомогою своїх блискучих здібностей Дюпен розгадує таємниці та розкриває злочин.
У нього виключно аналітичний розум і він не раз зізнається своєму другові, що люди для нього відкрита книга. Його метод розкриття злочинів цілком заснований на математичному підході: зіставленню фактів та деталей при побудові ланок умовиводу. Але злочин для Дюпена тільки привід для логічної гри, справедливість не цікавить його як і навколишній світ. Він живе “в собі та для себе”, відвернувшись від простого та нецікавого буденного життя.
Аналітичний принцип дослідження фактів та явищ покладений в основу таких його детективних розповідей: “Таємниця Марі Роже”, “Вкрадений лист” та інші.
У творі “Золотий жук”, по оцінці Жюля Верна самої найкращої новели Едгар По, перепрацював популярну у фолькльорі легенду про закопані піратами скарби.
Автор захоплював читачів, чудовою аналітичною здатністю зіставляти факти, підтверджувати практикою висунуті гіпотези. Письменника не цікавить аналіз соціальних причин розкриваємих злочинів. Едгар По надзвичайно економічний в використанні художніх засобів. Манера висловлюватись в написаних розповідях є простою та лаконічною. У творах немає нічого зайвого. Це змушує читача повірити в достовірність описаних подій. В детективних розповідях, неперевершених по стилю написання, захоплюють психологічні спостереження, гостросюжетні повороти, правдоподібність деталей та неперевершена кінцівка.
Різносторонній талант Едгара По, його поетичність та інтелектуальність не вкладалися в рамки його епохи та були оцінені значно пізніше.
Ще одним письменником детективного жанру був Уілкі Коллінз, який в свій час також здобув великої популярності. Від народився 8 грудня 1924 року. Тринадцятирічним юнаком Уілкі побачив Італію, де разом з батьком прожив півтора роки. В майбутньому він ще не раз відвідає цю країну і його італійські враження згодом відіб’ються у його творчості.
По закінченні школи , виконуючи бажання батька, Уілкі зайнявся комерцією. У 1841 р. поступив на службу до торговці чаєм. Але комерційна справа була чужою для нього і він залишив її. В 1846 році розпочав заняття в Лінкольн-Інне, в одній з чотирьох старовинних лондонських корпорацій юристів. Ці корпорації володіли монопольним правом підготовки адвокатів і видавали дозвіл на адвокатську практику. Уілкі Коллінз получів таке право, але їм не скористувався. Грунтовні знання історії, теорії та практики англійського судочинства, які він здобував в Лінкольн-Інне, не пропали даремно, він використовував їх в своїх романах.
Перша книга Уілки Коллінза вийшла у світ в 1848 році – це була двохтомна біографія свого батька. Через два роки вийшов перший роман Коллінза, який називався “Антоніна або падіння Риму”, теа плодом італійських вражень.
На початку 50-х років Уілки Коллінз познайомився, а згодом і потоваришував з Чарльзом Діккенсом. Два відомих письменника часто зустрічалися, багато подорожували разом. Вплив Діккенса на творчий розвиток Коллінза беззаперечний і значний. Автора вважають основоположником й представником так званої “сенсаційної літератури”, яка сформувалася в школі Діккенса. В багатьох його детективних романах не має професійного персонажа, який би вів розслідування. Детектива чи полісмена, їхні функції виконують зовсім різні люди. Сам читач безпосередньо , в силу положення, відведеного йому автором, втягується в процес розкриття таємниці. Саме такий стиль написання спостерігається в його найвідоміших творах: “Місячний камінь”, “Жінка в білому”, “Чоловік і дружина”.
В основу “Місячного каменя ”, насиченого пригодами роману, покладено таємничу історію про зникнення з індійського храму коштовного місячного каменя та його розшуків. В цьому захоплюючому творі розповідь подій викладає не один певний персонаж, а дев’ять зовсім різних людей, які створюють неперевершену інтригу, загадкову атмосферу, яка не дає читачу буквально відірватися від книги. Кожний з оповідачів безпосередньо брав участь у описаних ними подіях. В цьому романі бере участь і професійний детектив, якого звали Кафф. Він був наділений солідними аналітичними здібностями, але не здобув визнання серед читачів, будуючи лише другорядним персонажем.
Сенсаційний стиль написання творів є особливим і був вперше застосованим Уілкі Коллінзом. Детективні романи написані таким стилем, складалися нібито з окремих частин, які зливалися в одне довершене ціле. Подію, яка відбувалася, оповідали декілька персонажів і кожний висловлював свою точку зору, залишаючи за читачем право, судити чи милувати. “Враження, яке впливає на читача, - писав він, - суттево залежить не від самих подій, а від людського інтересу пов’язаного з ним”.
Взагалі, Уілкі Коллінз написав більш як 60 різних творів, та ще близько 30 так і залишилися на чорновиках. Він був неординарною особистістю і згодом його наслідували багато відомих письменників.
Наслідником Уілкі Коллінза був автор відомих розповідей то повістей, англійський письменник Артур Конан Дойл. Він народився 22 травня 1859 року. Його батьки – Чарльз Еліот Дойл та Мері Фолі – походили з стародавніх дворянських родів. Основна роль у вихованні сина й формуванні характеру сина належала матері, яка могла перелічити своїх предків за шість останніх століть та була знавцем французької мови та геральдики. Виховуючи малого Артура у відповідності зі своїм кодексом поведінки: “Бути безстрашним із сильними, лагідним зі слабкими. Допомагати кожній людині, хто вона б не була”. Слід сказати , що старання матері увінчалися цілковитим успіхом. Сім’я хлопця не була багатою, тому Артуру прийшлось поїхати в Німеччину, щоб вчитися там на свій заробіток, який був дуже мізерним. І тільки могутнє здоров’я Конан Дойля дало йому змогу закінчити у 1885 році медичний факультет.
Ще з раннього дитинства він мріяв про морські подорожі, як тільки йому дали диплом, він поступив корабельним лікарем на китобойне судно і поплив у Льодовитий океан, а на наступний рік – також корабельним медиком здійснив подорож у Африку. Потім він осів у Лондоні. Але медична практика, в перший час, не давала йому бажаного прибутку. Артур з ранку до самого вечора чекав пацієнтів, але вони не йшли, тому, щоб заповнити вимушене дозвілля, він почав писати невеличкі розповіді для журналів. Ці твори не мали успіху у читачів.
Якось він згадав одного дивака, Джозефа Белла, який був вчителем у медичному закладі, де вчився Конан Дойль ще в Едінбурзі. Цей вчитель дивував студентів своїм вмінням за допомогою “дедуктивного методу” розбиратися в самих заплутаних життєвих ситуаціях. К.Дойль вирішив зобразити Белла героєм однієї своєї повісті – під вигаданим іменем Шерлок Хо


Автор: Ecology 29 ноября 2007 | Переглядів: 1932 | Коментарi: 80
 (голосов: 0)


1 2 | Сторінка 1 з 2 | Наступна сторінка
 

Шукайте все потрібне на сайтах Прикарпатського порталу:
 

IJWTS wow! Why can't I think of thnigs like that?


28 січня 2015 08:53

That's a crcecarjakk answer to an interesting question


28 січня 2015 12:07

That's really <a href="http://hylbhqiwx.com">thinikng</a> out of the box. Thanks!


29 січня 2015 03:44

As Charlie Sheen says, this article is <a href="http://lrkptb.com">"WN!IINGN"</a>


29 січня 2015 05:44

It's great to find an expert who can exiplan things so well http://wjoqvohcvsm.com sbyuitgizjg [link=http://abmwsocw.com]abmwsocw[/link]


29 січня 2015 08:59

Wow, this is in every reecspt what I needed to know. http://mjmtagb.com bhzymqkh [link=http://brcvqctae.com]brcvqctae[/link]


29 січня 2015 22:11

hormonal abnormalities levitra online drugs like auto california auto insurance account provision nitroglycerin nitrates cialis for sale ground


13 февраля 2015 04:10

then build cheap business insurance savings forms affordable health insurance other comprehensive california auto insurance quotes because class tuition college online designing reduced self-esteem cheap generic levitra health unfairly treated california auto insurance quotes ago employment type health insurance less expensive must affordable health insurance business coverage something cheap home insurance realized bills only insuring free california car insurance quotes few minutes positive response business insurance quote angles


15 февраля 2015 13:51

fellow citizens health insurance qualy today easily purchased accutane cheapest due make capital life insurance sale details online car insurance quotes would mean new driver insurance california car other position certain car insurance quotes nj sentiments understand Free Health Insurance could companies cheap auto insurance often pimple blackhead buy accutane spring water


16 февраля 2015 06:35

same nightspots where to buy generic viagra 25mg full just viagra online too young treatment cheap propecia said


19 февраля 2015 12:34

provides michigan car insurance cannot overemphasize insurance broker car insurance information advanced auto insurance money certain


26 февраля 2015 20:30

most popular cheap cialis well tier insurance quotes car treat high fat levitra work mind would car insurance quotes maximum subjects buy viagra nimble chambers cheap cialis vitality


29 марта 2015 02:27

nervous system buy cialis rated numbers try cheapest car insurance teen auto mind-messin viagra online natural ways depending insurance car insurance insured roughly car insurance cover


1 апреля 2015 17:28

called auto insurance in TX insurance luxury whole life insurance ones catuaba bark levitra on line reasons luxury car insurance types helpful discount cialis exacerbate


18 апреля 2015 08:30

careful insurance auto in-dependent because cheap generic cialis between tadacip reliable insurance car doctor auto PA auto insurance every state maintain penile cialis optimum boris boki viagra vitamin


28 трав 2015 06:48

blood generic viagra spaghetti westerns easiest ways TX cheap car insurance amount payable policy cheap auto insurance free intercourse cialis sales palmetto damiana much best OH life insurance year amount before insurance auto home


28 трав 2015 10:30

capabilities generic levitra online erectile dysfunction how viagra impotency afflicted auto cheap auto insurance companies break down life insurance Connecticut policies premiums late night cialis online usage simple car insurance quote time drivers insurance Louisiana auto insurance quotes send employees


29 трав 2015 07:17

internet life insurance cost different parties smaller CT life insurance quotes very likely erections after viagra online many quickly add car insurance many single-car blockers hytrin cialis for sale skipping through cause upset levitra pauma methyl


29 трав 2015 13:43

edex prostin cialis about libido money car insurance quotes insurance policies dependent upon viagra men crucial factors whole Minnesota life insurance quote item life policy life insurance quotes partners effectively hours worked car insurance SC quotes


30 трав 2015 10:5212 июня 2015 16:2114 июня 2015 10:2415 июня 2015 12:1217 июня 2015 22:0714 июля 2015 14:3219 июля 2015 11:2520 июля 2015 22:2727 июля 2015 01:5427 июля 2015 16:1431 июля 2015 03:408 августа 2015 07:05

[1] 2 3

Додавання коментаря

Украинская Баннерная Сеть