Warning: fopen(/home/ivfrnet/public_html/library/engine/cache/topnews_lite.tmp) [function.fopen]: failed to open stream: Disk quota exceeded in /home/ivfrnet/public_html/library/engine/modules/functions.php on line 449

Warning: fwrite(): supplied argument is not a valid stream resource in /home/ivfrnet/public_html/library/engine/modules/functions.php on line 450

Warning: fclose(): supplied argument is not a valid stream resource in /home/ivfrnet/public_html/library/engine/modules/functions.php on line 451

Warning: fopen(/home/ivfrnet/public_html/library/engine/cache/archives_lite.tmp) [function.fopen]: failed to open stream: Disk quota exceeded in /home/ivfrnet/public_html/library/engine/modules/functions.php on line 449

Warning: fwrite(): supplied argument is not a valid stream resource in /home/ivfrnet/public_html/library/engine/modules/functions.php on line 450

Warning: fclose(): supplied argument is not a valid stream resource in /home/ivfrnet/public_html/library/engine/modules/functions.php on line 451

Warning: fopen(/home/ivfrnet/public_html/library/engine/cache/calendar_lite042008.tmp) [function.fopen]: failed to open stream: Disk quota exceeded in /home/ivfrnet/public_html/library/engine/modules/functions.php on line 449

Warning: fwrite(): supplied argument is not a valid stream resource in /home/ivfrnet/public_html/library/engine/modules/functions.php on line 450

Warning: fclose(): supplied argument is not a valid stream resource in /home/ivfrnet/public_html/library/engine/modules/functions.php on line 451
Одеський національний академічний театр опери та балету » Прикарпатська бібліотека
Зробити стартовою
Додати до закладок
 Наш форум
 Написати нам
  
  Статистика
  Партнери сайту
   Вхід на сайт
  Популярне
  Пошук

Пошук по сайту:  

Одеський національний академічний театр опери та балету

Одеський національний академічний театр опери та балету

Основні дані
Статус: «національний» з 2007 року

Країна:
Україна

Місце розташування: місто Одеса

Архітектурний стиль: Рококо

Автор проекту: Фельнер і Гельмер

Закінчення будівництва: 1887

Веб-сторінка Офіційний сайт театру

Оде́ський націона́льний академі́чний теа́тр о́пери та бале́ту — один із найстаріших оперних театрів в Україні. Відкриття першої споруди театру відбулося в 1810 році. Сучасна будівля зведена у 1887 році архітекторами Фельнером і Гельмером у стилі віденського бароко. Архітектура залу для глядачів витримана в стилі пізнього французького рококо. Унікальна акустика дозволяє доносити навіть шепіт зі сцени в будь-який куточок залу. Повна реставрація будинку театру була завершена в 2007 році.
У театрі диригували композитори П. І. Чайковський, М. А. Римський-Корсаков, С. В. Рахманінов, співали великі Енріко Карузо, Федір Шаляпін, Соломія Крушельницька, Антоніна Нєжданова, Леонід Собінов, танцювали Ганна Павлова й Ісадора Дункан. Серед самих удалих постановок трупи театру: «Кармен», «Травіата», «Трубадур», «Ріголетто», «Запорожець за Дунаєм», «Чіо-Чіо-Сан», «Наталка-Полтавка», «Жизель», «Лускунчик», «Спляча красуня».
Олександр Пушкін згадує Одеський театр у романі «Євгеній Онєгін». До 120-річчя театру Національний банк випустив ювілейні монети.

Зміст
• 1 Історія театру
• 2 Архітектура театру
o 2.1 Зовнішня
o 2.2 Інтер'єр
o 2.3 Реставрації
• 3 Творчі події
• 4 Трупа
• 5 Репертуар
• 6 У літературі
• 7 Цікаві факти, пов'язані з Одеською Оперою
• 8 Література
• 9 Посилання


Історія театру
Театральна Одеса веде свою історію практично з моменту заснування міста. Театр опери і балету по праву можна назвати старійшиною міста серед цілого ряду його культурних установ. Одесі дали право будувати театр в 1804 році, а в 1809 році він був уже побудований. Автором цього проекту був відомий французький архітектор Тома де Томон, який побудував до того моменту вже ряд будівель в Петербурзі.
10 лютого 1810 року відбулося урочисте відкриття. Першою виставою були одноактна опера Фреліха «Нове Сімейство» і водевіль «Утішена вдова» російської трупи П. В. Фортунатова.
У 1873 році старий театр повністю згорів і про відновлення не було і мови. На щастя, ніхто з людей не постраждав.


Перший одеський оперний театр після пожежі
Створити проект нового міського театру було запропоновано віденським архітекторам Ф. Фельнеру і Г. Гельмеру, за проектами яких побудовано театри в багатьох містах Європи (Відні, Будапешті, Дрездені, Загребі та ін.). Пройшло майже одинадцять років з моменту пожежі до закладки першого каменя в фундамент будівлі нового театру. Роботи велися підрядним способом з місцевих будівельних матеріалів. Відкриття театру відбулося 1 жовтня 1887 року.
У березні 1925 р. виникла пожежа, в результаті якої повністю згоріла сцена і постраждав зал. У стислі терміни театр був відновлений, і вже через рік відновив спектаклі. Сцена отримала нове технічне устаткування, було встановлено дві залізобетонні завіси, що відсікають при необхідності сцену від залу для глядачів і службових приміщень.
Під час Великої Вітчизняної війни будівля театру дивом уціліла: фашисти планували висадити його при відступі. Як свідчить напис на меморіальній дошці, на балконі театру 10 квітня 1944 р. було піднято прапор звільнення міста Одеси від гітлерівських загарбників.
Архітектура театру
Одеський оперний театр знаменитий перш за все своєю архітектурою, а по своєму плануванню і за технічними даними не поступається кращим в Європі [1].
У плані будівля складається з підковоподібної зали для глядачів з галереями, що охоплюють її, фойє та прямокутною сценічною частиною з підсобними приміщеннями. По поздовжній вісі будівлі — двохярусний з високим аттиком портал головного входу, по поперечній — трьохаркадні галереї бокових входів. Планування радіальне — з центру по радіусах у різних напрямах прокладено проходи, що ведуть до виходу. Сходи, що безпосередньо ведуть до театрального виходу, також мають яруси. Перекрита будівля системою металевих ферм, покриття цинкове. Покриття зали для глядачів нагадує поверхню частини еліпсоїда, відсіченого площинами по горизонтальних і вертикальних вісях симетрії, воно увінчане круглим ліхтарем з куполом, завершеним невисоким шпилем.
Зовнішня
Зображення:Roof sculpture.jpg
Скульптура на даху театру з царським гербом Одеси

Будівля театру виконана в стилі віденського «бароко», який був основним в європейському мистецтві з кінця XVI і до середини XVIII століття. Зовні будівля структурно складається з трьох поверхів (схематично це зображено на малюнку справа). Перший (цокольний) і другий поверхи, скромно прикрашені тільки колонами тосканського ордеру в лоджіях, утворюють одне ціле і виглядають громіздко і фундаментально, надаючи будівлі вигляду статичності, стійкості «на століття». Третій поверх — легший, ажурний, з витонченою обробкою деталей з арочними лоджіями, колоннами та пілястрами іонічного ордеру — приховує тяжкість нижніх поверхів і створює ілюзію легкості. Додаткові ефекти вносять витончений портик і куполоподібний дах. В результаті будівля як би «парить» над землею. Над фасадом підноситься скульптурна група, що зображає одну з муз, — покровительку мистецтва Мельпомену. Вона сидить в колісниці, запряженою чотирма розлюченими пантерами, які підкорені нею. Трохи нижче розташовані скульптурні групи, також на сюжети із стародавньої міфології. Зліва — Орфей грає на кіфарі для кентавра; справа — Терпсіхора (сестра Мельпомени і муза танцю) танцює з дівчинкою. На фронтоні портика римськими цифрами вказано декілька дат:
• перший рядок — дати початку та закінчення споруди театру (1884—1887);
• другий рядок — фраза «театр горів», що відноситься до пожежі 1925 року; потім рік 1967 і слово «реконструкція», що говорить про реставрацію театру у вказаному році.

Терпсіхора з дівчинкою
Знизу, біля центрального входу, на високих постаментах встановлено дві скульптурні групи, що втілюють Комедію та Трагедію: зліва — фрагмент трагедії Евріпіда «Іполіт», справа — епізод з комедії Арістофана «Птахи».
По фронтону будівлі, в круглих нішах верхнього поверху, встановлені бюсти геніальних творців російської літератури та музики: Пушкіна, Глінки, Грибоєдова, Гоголя. Над скульптурами працювали скульптори Ф. Неталі і Ф. Фрідль, ліпні роботи Л. Стрікциуса під керівництвом Ф. Етеля.
Інтер'єр
Але найкрасивіша частина будівлі — це внутрішнє убрання, перш за все, зала для глядачів. Архітектура її витримана в стилі пізнього французького «рококо». Вона розкішно прикрашена різними ліпними орнаментами з тонкою позолотою. Особливий інтерес викликає стеля. У основу її композиції покладено чотири картини художника Лефлера у вигляді медальйонів. На них зображені сцени з творів Шекспіра: «Гамлет», «Сон в літню ніч», «Зимова казка» і «Як вам це сподобається». Вражає витонченістю ажурних деталей велика люстра в центрі стелі. У залі і у всіх ярусах багато різноманітних лепних прикрас. З особливою витонченістю виконане ліплення в ярусах, бокових вестибюлях і уздовж сходів, ведучих до лож. Оригінально і винахідливо зроблені всілякі світильники, канделябри й орнаменти бронзових інкрустацій. Вражає своїм смаком завіса, ескіз якої створив відомий театральний художник О. Головін. Площа сцени 500 кв. метрів. Унікальна акустика подковоподібної зали дозволяє доносити навіть шепіт з сцени в будь-який куточок зали.
У залі для глядачів глядачі розташовуються в партері, ложах бенуар, бельетаж, 1-го та 2-го ярусів і на гальорці. Серед лож виділяється «царська» ложа — в центрі бельетажу прямо навпроти сцени. У першому ряду вона має 12 крісел.

Реставрації
• Щоб зупинити осідання будівлі, що викликало утворення тріщин в несучих конструкціях споруди, в 1955—1956 рр. були виконані роботи по зміцненню фундаменту театру шляхом його силікатування рідким склом (заливки розплавленого скла через шурфи в фундамент — було залито близько 6 млн. літрів).
• А в 1965—1967 роках була проведена повна реставрація театру, як зовні, так і усередині. Радянським урядом було витрачено 4 млн. рублів і 9 кілограм чистого сусального золото. Проте ці заходи допомогли лише на дуже короткий проміжок часу, тому як театр був побудований на місці, де основна порода ґрунту — осадкового походження, і процес руйнування будівлі продовжувався.
• До середини 90-х років ХХ століття будівля дійшла до катастрофічного стану, і в 1996 році було ухвалено рішення про проведення капітальної реставрації. Кабінет міністрів України визнав стан театру катастрофічним і виділив кошти для реставрації. Закінчення робіт спочатку планувалося на 1999 рік, а потім неодноразово переносилося через нестачу коштів. Був укріплений фундамент шляхом заливки залізобетонних паль. Реставрація продовжується до цих пір.
Творчі події
Театр цікавий не тільки своєю архітектурою, але й багатою творчою біографією. Театру належить велика заслуга в розвитку музичної культури на Півдні України. Тут виконували свої твори П.І. Чайковський, М. А. Римський-Корсаков, С. В. Рахманінов, Ежен Ізаї, Пабло Сарасате та інші. Виступали артисти, чиї імена прославили вітчизняне мистецтво. Тут співали великі Енріко Карузо, Федір Шаляпін, Соломія Крушельницька, Антоніна Нєжданова, Леонід Собінов, Дж. Ансельмі, Тітта Руффо, М. Баттістіні, Л. Джеральдоні, танцювали перша балерина світу — Ганна Павлова, Ісадора Дункан, Є.В. Гельцер.
Диригентами спектаклів і симфонічних концертів виступали: П. І. Чайковський, М. А. Римський-Корсаков, А. Г. Рубінштейн, Є. Ф. Направник, А. С. Аренський, О. К. Глазунов та інші.
В 1894—1937 роках музичний керівник театру — народний артист Української РСР І. В. Прібік.
У 1926 році театру було присвоєно звання «Академічний».
У 2007 році указом президента В. А. Ющенко театру надано статус «Національний».
У всі часи театр освоював постановки все нових і нових спектаклів. За весь час існування трупою театру були поставлені десятки опер і балетів. В даний час випуск нових спектаклів припинений з огляду реставрацію, що продовжується, і пов'язані з нею технічні складнощі.
Також в Одеському оперному театрі проходять різні симфонічні концерти, зокрема органні, оскільки театр має найкращі в місті акустичні дані і вбудований орган.
При театрі вже впродовж декількох десятків років працює дитяча балетна школа, що є унікальним творчим закладом міста і хорошою «кузнею кадрів» для балетної трупи театру. Учні школи постійно беруть участь в різних балетних конкурсах України і зарубіжжя.
Трупа
У театрі велика оперна трупа, серед якої можна відзначити: народного артиста України Анатолія Бойка (бас), народну артистку України Валентину Васильєву (мецо-сопрано), народного артиста України Анатолія Капустіна (тенор), народну артистку України Людмилу Ширіну (сопрано).
Балетна трупа театру складається з 50 чоловік. Серед них виділяються заслужені артисти України Андрій Мусорін і Олена Каменських — учасники Прощального турне Рудольфа Нурієва.
Головний диригент Одеського національного академічного театру опери і балету — професор, народний артист України Ярема Антонович Скібінський. Артисти балету гастролювали в Канаді, Японії, В'єтнамі, Шрі-Ланці, Китаї, Угорщині, Болгарії, Фінляндії, Південній Кореї, Італії, Іспанії, Португалії — з Майєю Плисецькою, Індонезії, Швейцарії, Швеції та інших країнах.
Репертуар
В репертуарі опери «Маскарад», «Горбоконик», «Кармен-сюїта», «Кармен», «Травіата», «Трубадур», «Аїда», «Ріголетто», «Фауст», «Тоска», «Євгеній Онегін», «Іоланта», «Запорожець за Дунаєм», «Богема», «Чіо-Чіо-Сан», «Сільська честь», «Паяци», «Таємне одруження», «Наталка-Полтавка».; балети «Лускунчик», «Лебедине озеро», «Спляча красуня», «Дон Кіхот», «Жизель», «Шопеніана», «Пахіта», «Сильфіда», «Дюймовочка»…
Серед найбільш відоміших і вдалих постановок театру можна назвати такі спектаклі: «Кармен», «Травіата», «Трубадур», «Ріголетто», «Запорожець за Дунаєм», «Чіо-Чіо-Сан», «Наталка-Полтавка», «Жизель», «Лускунчик», «Спляча красуня». На цих спектаклях зала зазвичай повна.
У літературі
Олександр Сергійович Пушкін «Євгеній Онегін» (Розділ «Уривки з подорожі Онегіна»(рос.)). [2]
« «Но уж темнеет вечер синий,
Пора нам в оперу скорей:
Там упоительный Россини,
Европы баловень — Орфей…»
«…А только ль там очарований?
А разыскательный лорнет?
А закулисные свиданья?
A prima donna? а балет?…»
«…Но поздно. Тихо спит Одесса;
И бездыханна и тепла
Немая ночь. Луна взошла,
Прозрачно-легкая завеса
Объемлет небо. Все молчит;
Лишь море Чёрное шумит…
--------------------------------
Итак, я жил тогда в Одессе…» »
Цікаві факти, пов'язані з Одеською Оперою
Відомий американський журнал Forbes у 2008 році включив будівлю Одеського національного академічного театру опери та балету в перелік одинадцяти найцікавіших визначних пам'яток Східної Європи.
Література
• Б. Ф. Дерев’янко «Одеський театр опери і балету: Фотонарис», Одеса: Маяк, 1984 р. (рос.)
• «Пам'ятники містобудування і архітектури Української РСР», довідник в 4-х томах, видавництво «Будівельник», 1983—1986 рр. (Головний редактор: Н. Л. Жаріков).(рос.)
Посилання
• Офіційний сайт театру http://www.opera-ballet.tm.odessa.ua/

odeskijj_naconalnijj_akademchnijj_teatr_operi_ta_baletu.rar [53.68 Kb] (завантажень: 61)

Сайт історія Берестечко

Джерело


Автор: Military 4 апреля 2008 | Переглядів: 63316 | Коментарi: 1635
 (голосов: 1)


 

Шукайте все потрібне на сайтах Прикарпатського порталу:
 

Дуже хочу туді попасти... Говорять що можна отримати море задоволення... Дуже хочу wink


30 апреля 2008 17:26

Большое Вам спасибо за помощь в этом вопросе. Я не знал этого.

--------------------------------------
distributed autonomous robotic systems 8 | Bleach: The Diamond Dust Rebellion Movie Divx | Batman


28 січня 2011 16:3620 січня 2012 18:31

Sueprlby illuminating data here, thanks!


12 февраля 2012 16:30

T9At7T <a href="http://biimvmeveqry.com/">biimvmeveqry</a>


14 февраля 2012 21:40

tp1DfN , hsutvgxtottg, [link=http://hbwoerfuqlpz.com/]hbwoerfuqlpz[/link], http://rlwhqxhppppe.com/


24 июня 2013 16:0812 июля 2013 09:1714 июля 2013 14:0014 июля 2013 14:0018 июля 2013 12:2718 июля 2013 12:2718 июля 2013 12:2720 июля 2013 11:0925 июля 2013 23:2326 июля 2013 21:20

online viagra purchasing http://ciales.ek.la/#srmuf generic viagra amex


28 июля 2013 12:4628 июля 2013 23:0430 июля 2013 13:011 августа 2013 09:177 августа 2013 21:29

viagra overnight shipping fed ex http://achat-levitra-en-france-mo.cd.st/#srzak effects of 150mg of viagra http://levitra-prix-en-pharmacie-de.ek.la/#nitis viagra online without prescription milwaukee http://achat-cialis-generique-qu.ek.la/#jsctv cheap generic viagra online http://propecia-acheter-france-qej.eklablog.com/#saaau viagra 2011 cost winnipeg http://vardenafil-generique-lek.cd.st/#qaflk viagra failures


8 августа 2013 13:339 августа 2013 17:2511 августа 2013 04:59

<a href="http://jozytni.com">Areltics</a> like this are an example of quick, helpful answers.


11 августа 2013 14:1711 августа 2013 20:2913 августа 2013 08:5413 августа 2013 17:3215 августа 2013 05:3915 августа 2013 05:3916 августа 2013 11:24


Додавання коментаря

Украинская Баннерная Сеть